جدیدترین اخبار :
  • حفظ ادبیات فاخر تقریبی و دوری از ادبیات ضد تقریبی
  • کارگاه آموزشی «پروپوزال‌نویسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علوم اسلامی»
  • انتشار شمارۀ 15 «دو فصلنامۀ فقه مقارن» و شماره 53 «دو فصلنامه مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی»
  • فراخوان همکاری علمی ـ پژوهشی
  •  مهمترین راهبردهای تدوین آثار پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی

در مراسم دفاع مقدس نماد وحدت و همدلی مطرح شد: وحدت شیعه و سنی به روایت یک سردار اهل سنت

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-07-02 | تعداد بازید :878

 به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نشستی با «دفاع مقدس نماد وحدت و همدلی»معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی، این مراسم با حضور معاونین و کارکنان دانشگاه و با سخنرانی "سردار جمیل بابایی" از فرماندهان اهل سنت در دفاع مقدس و از عناصر اصلی شکست حصر پاوه روز چهارشنبه 2 مهرماه ۹۹ در سالن همایش شهید ماموستا شیخ الاسلام برگزار شد و از کارکنان جانباز و رزمنده و فعالان فرهنگی دانشگاه در بخش های مختلف اداری از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم دکتر مهدی جمالی فر معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه ضمن تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گزارشی از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی ارائه نمود.

در ادامه این مراسم "سردار جمیل بابایی" از فرماندهان اهل سنت در دفاع مقدس و از عناصر اصلی شکست حصر پاوه طی سخنانی بیان کرد: همواره دشمنان ما به دنبال این هستند که میانه شیعه و سنی اختلاف‌افکنی کنند هدف اصلی آنها اسلام‌زدایی است اما جنگ تحمیلی عراق علیه ایران موجب شد تا تمام ملت با یکدیگر به وحدت و همدلی برسند.

وی ادامه داد: پیامبر (ص)  امنیت و سلامتی را دو نعمت بسیار مهم به معرفی کرده‌اند؛ چرا که اگر امنیت نباشد سلامتی نیست و اگر سلامتی نباشد امنیت هم به خطر خواهد افتاد.جنگ از جمله پدیده‌هایی است که امنیت و سلامت را همزمان مختل می‌کنند.دشمنان ما تلاش کردند که با جنگ و انواع و اقسام ناآرامی‌ها، انقلاب ما را از میان بردارند اما اینطور نشد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس با اشاره به تحرکات ضدانقلاب در غرب کشور خاطرنشان کرد:یکی از اهداف دشمن برای ایجاد ناامنی در مناطق کُرد نشین بود، اما ملت هوشیار ما نقشه دشمنان را نقش بر آب کردند. آنها در مقابل احزابی همچون کومله و دموکرات اسلحه به دست گرفتند تا امنیت برقرار باشد. صدام در نظر داشت تا با ناامن کردن استان‌های مرزی،تمرکز قوای نظامی را در سراسر کشور کاهش دهد و در زمان مناسب به ایران حمله نظامی کند. غائله شهر پاوه یکی از همان رویدادها است که  شهید چمران با فداکاری کُردها، شهید اصغر وصالی و گروه «دستمال سرخ‌ها» در یک جنگ ۶ روزه مقابل ۱۵ هزار نیروی کومله دموکرات ایستاد و پس از آن امام رحمة الله نخستین فرمان نظامی خود را مبنی بر شکستن حصر پاوه صادر کردند.

سردار بابایی گفت: کردستان فرماندهانی همانند شهیدان ناصر کاظمی داشت که همچون پدری دلسوز بود. همچنین شهید محمد بروجردی به گونه‌ای رفتار کرد که «مسیح کردستان» لقب گرفت. از طرف دیگر ما شهید همت را در کردستان داشتیم که انسانی شوخ و مؤدب بود. آنها در کنار ما بودند و همه با هم توانستیم از انقلاب و کشورمان دفاع کنیم. در دوران جنگ تحمیلی شیعه  وسنی در کنار یکدیگر ایستادند. کردها هیچگاه شهرهای خود را خالی نکردند. محکم ایستادند و همین موجب شد تا صدام انواع و اقسام جنگ افزارها را علیه آنها به کار بگیرد. حتی روستای «نودشه» و شهر سردشت را بمباران شیمیایی کرد. ما باید هوشیار باشیم و تمام کارهای ما در راستای ایجاد وحدت همبستگی و همدلی ملی باشد چرا که دشمنان منتظر تفرقه و چند دستگی هستند تا با این حربه به میهن آسیب برسانند.

انتهای پیام

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا