جدیدترین اخبار :
  • با حفظ رویکرد دانشی و پژوهشی بدنبال کنشگری فرهنگی در عرصه تقریب هستیم/ تقریب بین مذاهب اسلامی بنا به شرع و عقل یک معروف و خیر عظیم است
  • آماده تجربه نگاری دانشی و بسط دانشی مدیریت تقریب مذاهب هستیم / کسانی که فکر می کنند بدون سرمایه گذاری در حوزه تقریب می توانند در مسیر تمدن سازی گام بردارند سخت در اشتباه هستند
  • مساله تقریب و وحدت اصلی ترین مساله تبلیغ رو به افق تمدن سازی نوین اسلامی است / دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی است.
  • باید مظاهر و نمادهای فرهنگی و هنری تمدن اسلامی را احیا کنیم / در ترویج تفکر و فرهنگ تقریب جای فعالیت های هنری_رسانه ای خالی است.
  • نشست تخصصی معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مدیر مرکز اسلامی استان گلستان
نشست سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان با اصحاب رسانه در خصوص آزمون جذب اختصاصی دانشگاه

دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان با حضور اصحاب رسانه های محلی و خبرگزاری های سراسری، نشستی با موضوع آزمون اختصاصی جذب طلاب اهل سنت و تشیع برگزار نمود.

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1399-03-26 | تعداد بازید :1303

در این نشست ابتدا دکتر زرین پور ضمن خوشامد گویی، توضیحاتی در مورد دانشگاه مذاهب اسلامی و رسالت های آن بیان نمود.

وی با بیان این مقدمه که وحدت اسلامی و تقریب مذاهب طبق بیانات مقام معظم رهبری،یک تاکتیک نیست بلکه استراتژی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و حسن ذاتی آن بشمار می رود.

ایشان به این مهم تاکید کرد که دانشگاه مذاهب اسلامی در واقع برای تامین نیازهای علمی و فرهنگی راهبرد تقریب تاسیس شده است و با ایجاد فضای علمی مناسب عرصه را برای خوانش دیدگاه های مختلف مذاهب فقهی،مکاتب اصولی و کلامی  فراهم نموده است.

سرپرست واحد زاهدان در ادامه تاکید کرد که جذب اختصاصی طلاب حوزه های علمیه اهل سنت و شیعه فرصتی است مغتنم به ویژه برای علمای استان سیستان و بلوچستان که ضرورت دارد اصحاب رسانه که خود در خط مقدم فرهنگ قرار دارند به تبلیغ و معرفی آن بپردازند.

دکتر زرین پور در ادامه توضیحاتی در مورد رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و همچنین آزمون اختصاصی جذب طلاب شیعه و اهل سنت با لحاظ شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون که هر ساله با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور و شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت برگزار می شود بیان نمود.

وی رشته های مورد پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آزمون اختصاصی واحد زاهدان دانشگاه را به اینصورت بیان نمود:

مقطع کارشناسی :

1.فقه و حقوق امامیه

2.فقه و حقوق حنفی

3.زبان و ادبیات عرب

4.علوم قرآن و حدیث

مقطع کارشناسی ارشد :

فقه مقارن و حقوق عمومی اسلامی

در انتها، چند تن از نمایندگان رسانه های حاضر در نشست، سوالات خود را در مورد دانشگاه مذاهب اسلامی و آزمون اختصاصی جذب طلاب مطرح نمودند.

اسامی رسانه های حاضر در نشست به صورت ذیل می باشد :

1.خبرگزاری ایرنا

2.خبرگزاری ایسنا

3.خبرگزاری مهر

4.روزنامه اطلاعات

5.روزنامه رسالت

6.روزنامه زاهدان

7.روزنامه صبح زاهدان

8.روزنامه طلوع زاهدان

9.هفته نامه صدگنج

10.هفته نامه نخل آفتاب

11.هفته نامه شهر آفتاب

12.هفته نامه عیاران

13.هفته نامه روچ و زابلستان

14.نشریه زنان بلوچ

15.نشریه گپ

16.خانه مطبوعات استان

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا