جدیدترین اخبار :
  • با حفظ رویکرد دانشی و پژوهشی بدنبال کنشگری فرهنگی در عرصه تقریب هستیم/ تقریب بین مذاهب اسلامی بنا به شرع و عقل یک معروف و خیر عظیم است
  • آماده تجربه نگاری دانشی و بسط دانشی مدیریت تقریب مذاهب هستیم / کسانی که فکر می کنند بدون سرمایه گذاری در حوزه تقریب می توانند در مسیر تمدن سازی گام بردارند سخت در اشتباه هستند
  • مساله تقریب و وحدت اصلی ترین مساله تبلیغ رو به افق تمدن سازی نوین اسلامی است / دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی است.
  • باید مظاهر و نمادهای فرهنگی و هنری تمدن اسلامی را احیا کنیم / در ترویج تفکر و فرهنگ تقریب جای فعالیت های هنری_رسانه ای خالی است.
  • نشست تخصصی معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مدیر مرکز اسلامی استان گلستان
برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی (امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی) در واحد زاهدان دانشگاه

برگزاری جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی (امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی) در واحد زاهدان دانشگاه

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1398-11-12 | تعداد بازید :1489

جلسه اعضای شورای سیاست گذاری همایش ملی (امت واحده و گام دوم انقلاب اسلامی) که در اسفند ماه سال جاری با پرچمداری واحد زاهدان دانشگاه برگزار خواهد شد در دفتر سرپرست دانشگاه با حضور اعضا و جناب استاد مولوی سلامی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه، جناب استاد مولوی سلامی ضمن ارائه نکاتی راجع به این همایش با اشاره به این مورد که لفظ ((وحدت)) نازل به ادیان است و لفظ ((تقریب)) نازل به مذاهب، نتیجه اصلی  برگزاری چنین همایشاتی را تقریب عملی دانست.

دکتر زرین پور سرپرست واحد زاهدان نیزضمن بیان آیه تَحْسَبُهُمْ جَمِيعًا وَقُلُوبُهُمْ شَتَّى ، تنها راه به ثمر رسیدن تقریب در راستای عملی آن را یکی بودن دلها ضمن فرمایش خداوند متعال دانست.

در ادامه این جلسه، هر یک از اعضا، پیرامون موضوعات مطرح شده به بحث و مبادله نظر پرداخته و نتیجه برگزاری چنین همایشاتی را افزایش آگاهی و در امتداد آن افزایش روحیه بردباری و دگر پذیری در جامعه دانستند.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا