جدیدترین اخبار :
  • با حفظ رویکرد دانشی و پژوهشی بدنبال کنشگری فرهنگی در عرصه تقریب هستیم/ تقریب بین مذاهب اسلامی بنا به شرع و عقل یک معروف و خیر عظیم است
  • آماده تجربه نگاری دانشی و بسط دانشی مدیریت تقریب مذاهب هستیم / کسانی که فکر می کنند بدون سرمایه گذاری در حوزه تقریب می توانند در مسیر تمدن سازی گام بردارند سخت در اشتباه هستند
  • مساله تقریب و وحدت اصلی ترین مساله تبلیغ رو به افق تمدن سازی نوین اسلامی است / دانشگاه مذاهب اسلامی آماده همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی است.
  • باید مظاهر و نمادهای فرهنگی و هنری تمدن اسلامی را احیا کنیم / در ترویج تفکر و فرهنگ تقریب جای فعالیت های هنری_رسانه ای خالی است.
  • نشست تخصصی معاون آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی با مدیر مرکز اسلامی استان گلستان

26- نشست نخبگانی " بررسی جنایات آمریکا علیه مردم ایران با محوریت ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی" برگزار شد.

شعبه گنبد کاووس | تاریخ خبر : 1398-11-07 | تعداد بازید :965
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس، نشستی نخبگانی با عنوان « بررسی جنایات آمریکا علیه مردم ایران با محوریت ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی » در روز یکشنبه ( 6 بهمن ماه 1398) برگزار کرد. سخنرانان این نشست با ارائه موضوعات مختلف جنایات و شرارت های مختلف آمریکا در قبال ایران و در راس آن ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مباحث حقوقی آن را تبیین و بررسی نمودند. حجت الاسلام و المسلمین عراقی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس نیز در ابتدای این مراسم، یاد شهدا، امام شهدا و بویژه شهدای مقاومت و در راس آن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشته است. ایشان در ادامه اظهار داشتند: شهادت حاج قاسم از الطاف خفیه الهی است که ثمرات زیادی داشته و دارد که یکی از مهمترین آن انسجام و اتحاد ملی و تجدید پیمان دوباره مردم با نظام و انقلاب و به رخ کشیدن این اتحاد و همدلی به جهانیان بوده است. حجت‌الاسلام عراقی با تاکید بر ضرورت مشخص کردن ابعاد حقوقی این جنایت بزرگ، افزود: موضوع ترور ناجوانمردانه و نابخردانه سردار سلیمانی می‌تواند به عنوان موضوع رساله دکترا و یا پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان قرار گیرد تا علل و چرایی رخداد این مصیبت‌ها و راهکارهای جلوگیری از تکرار آن، به صورت علمی بررسی شود. حجت الاسلام و المسلمین عراقی تصریح کرد: سردار سلیمانی مصداق آیه 96 سوره مریم است:« إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا»: همانا كسانى كه ايمان آورده و عمل‏هاى شايسته كرده‏اند، به زودى خداى رحمان براى آنها دوستى و محبتى (در دل‏هاى فرشتگان و مؤمنان در دنيا و آخرت) قرار مى‏دهد. وی در ادامه به بررسی جنایات و شرارتهای آمریکا علیه مردم ایران پرداخته و گفتند اگر بخواهیم برای جنایات و شرارت های آمریکا علیه مردم ایران و جهان اسلام فهرست تهیه کنیم، یک کتاب می شود. در پایان این نشست نخبگانی که با حضور حاج آخوند خوجملی امام جمعه محترم اهل سنت نگین شهر، سرکار خانم جعفری معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس، آقای دکتر عبدالرضا بای دکترای روابط بین الملل و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر، جناب آقای محمد منقوش مدیر گروه حقوق موسسه آموزش عالی شمس و برخی علما، روحانیون و دانشجویان شیعه و اهل سنت دانشگاه مذاهب اسلامی نیز همراه بوده، سخنرانان و حاضران بار دیگر ترورناجوانمردانه سردار سلیمانی را محکوم کرده و آمریکا را دشمن درجه یک امت اسلامی دانستند که بایستی ریشه حضور این کشور مستکبر در منطقه قطع شود. این نشست علمی توسط دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان شعبه گنبدکاووس و با همکاری موسسه آموزش عالی شمس این شهرستان برگزار شد.
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا