جدیدترین اخبار :
  • حفظ ادبیات فاخر تقریبی و دوری از ادبیات ضد تقریبی
  • کارگاه آموزشی «پروپوزال‌نویسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علوم اسلامی»
  • انتشار شمارۀ 15 «دو فصلنامۀ فقه مقارن» و شماره 53 «دو فصلنامه مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی»
  • فراخوان همکاری علمی ـ پژوهشی
  •  مهمترین راهبردهای تدوین آثار پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی

دانشگاه مذاهب اسلامی و قرآن و عترت توافق کردند؛ برگزاری همایش بین المللی مشترک با عنوان «قرآن و سلامت اجتماعی» و انجام پژوهش های مشترک/ دکتر مختاری: امروز دانشگاه مذاهب اسلامی ظرفیت خوبی برای همکاری با سایر دانشگاه‌ ها دارد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-02-18 | تعداد بازید :2011

در دیدار رئیس دانشگاه قرآن و عترت اصفهان با ریاست و معاونین دانشگاه مذاهب اسلامی زمینه های همکاری مشترک طرفین و مفاد تفاهم نامه همکاری فیمابین مورد بررسی قرار گرفت و در استفاده از ظرفیت های اساتید و اعضای هیات علمی ایجاد رشته های جدید و میان رشته ای با همکاری دو دانشگاه تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار که روز دوشنبه16 اردیبهشت با حضور جناب آقای دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و معاونین دانشگاه و دکتر منتظر القائم رئیس دانشگاه قرآن و عترت و معاونین این دانشگاه مفاد تفاهم نامه همکاری فیمابین مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار دکتر مختاری دانشگاه مذاهب اسلامی را برخوردار از ظرفیت های ویژه داخلی و بین المللی برای همکاری های بین دانشگاهی عنوان کرد و گفت: با توجه به شعب هفت گانه دانشگاه در داخل کشور و ایجاد مقدمات راه اندازی شعب دانشگاه در خارج از کشور در کشورهایی همچون عراق و لبنان اندونزی سوریه و ... ظرفیت خوبی برای همکاری سایر دانشگاه‌ها با این دانشگاه وجود دارد.

وی افزود: در هر محفلی که ما حضور می یابیم و دانشگاه مذاهب اسلامی را معرفی می کنیم معتقدند که این دانشگاه بسیار خاص و ویژه است و به دنبال ایجاد گفتمان مذهبی تقریبی برای جلوگیری از خشونت و افراطی گری است و این نشان از هوشمندی مقام معظم رهبری دار که سالها پیش به فکر مقابله با گروه های افراطی و تکفیری و افکار انحرافی بودند.

دکتر مختاری با بیان این که همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این دانشگاه باید مرجعیت علمی را در اختیار بگیرد و بر اساس متون مذهبی و فقیه همه مذاهب به تحصیل و تدریس اقدام کند، اظهار داشت: این کار تا حدودی انجام می گیرد و ما در حال تدوین این متون هستیم و شکر خدا خروجی این دانشگاه افرادی معتدل و به دور از افراط و تکفیر است و هرکدام سفیران تقریب در شهر و کشور خودشان هستند و خروج این دانشگاه برای کشور نافع است.

در ادامه این دیدار رئیس دانشگاه قرآن و عترت نیز گزارشی از فعالیت های این دانشگاه ارائه داد و مقرر شد دو دانشگاه در گام اول در خصوص تهیه و راه اندازی مجله مشترک به زبان انگلیسی و همچنین برگزاری همایش بین المللی مشترک با عنوان «قرآن و سلامت اجتماعی» در 14 اسفندماه اقدام نمایند.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه قرآن و عترت به امضای طرفین رسیده بود.

 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا