جدیدترین اخبار :
  • حفظ ادبیات فاخر تقریبی و دوری از ادبیات ضد تقریبی
  • کارگاه آموزشی «پروپوزال‌نویسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علوم اسلامی»
  • انتشار شمارۀ 15 «دو فصلنامۀ فقه مقارن» و شماره 53 «دو فصلنامه مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی»
  • فراخوان همکاری علمی ـ پژوهشی
  •  مهمترین راهبردهای تدوین آثار پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی

نگاهی به برترین جایگاه های ایران در آمارهای بین المللی در حوزه های مختلف در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی(ایران 20)

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-11-14 | تعداد بازید :3194

چهلمین سال عمر مبارک جمهوری اسلامی را باید سال بعثت دولت سازی اسلامی انقلاب بزرگ حضرت امام خمینی رحمه الله علیه دانست. امامت جمهوری اسلامی در عصر سقوط دولت های وابسته به غرب در منطقه از سویی و انسداد و انفعال دولت های غربی در اداره ملت های خود منجر به تغییر مکرر دولت های آنها می شود. رتبه های بین المللی مبتنی بر رژیم های سنجش طراحش شده مبتنی مكاتب و الگوهای توسعه غربی به صورت وسیعی در رسانه های داخلی برای ارزیابی حركت جمهوری اسلامی مورد استناد قرار گرفته است. در حالی که استفاده از این آمارها بدون توجه به مبانی، شیوه های استخراج نتایج، نهاد گردآوردنده و كاركرد این آمارها، کاری غیرعلمی و غیرهوشمندانه است. اما زمانی که این آمارها از منظر اعتراف اعداء و روایت اغیار باشد، می تواند شاهد كوچكی بر موفقیت ها و کارآمدی مادی و معنوی جمهوری اسلامی باشد. موفقیت معنوی، چرا که بسیاری از کشورها حتی با کمک آمریکا و غرب، بدون جنگ، تحریم و دیگر مشکلات داخلی و خارجی نتوانسته اند به این مرتبه از رشد دست یابند. لذا باید اطمینان یافت که پیشرفت پایدار و الهام بخش ملت ایران، در سی سال گذشته، با رهبری و راهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، برکت خون شهیدان و ایثارخانواده های آنان و همچنین مجاهدت خیل عظیم خدمتگزاران نظام، تلاش های شبانه روزی دانشگاهیان و استقامت ستودنی ملت ایران به سامان رسیده است.

پژوهش حاضر دومین تلاش جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام برای ثبت ارزیابی و روایت پیشرفت جمهوری اسلامی است. در گام اول نگاهی تحلیلی به آمار موسسات و سازمانهای بین المللی پایشگر توسعه در کشورهای مختلف انجام گردید و در گام دوم که حاصل آن پیش روی شماست آمارهایی که در آن جایگاه ایران در بین ۲۰ کشور برتر جهان قرار دارد که گرداوری شده است:

دریافت فایل pdf برترین جایگاه های ایران در آمارهای بین المللی در حوزه های مختلف (ایران 20)

 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا