جدیدترین اخبار :
  • اطلاعیه مهم زمان و جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان جدید مقطع کارشناسی ۱۴۰۱ دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی
  • مدیر امور دانشجویی دانشگاه منصوب شد
  • اطلاعیه حمایت از آثار علمی دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اختصاصی طلاب سال 1401 دانشگاه مذاهب اسلامی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد
  • کتاب فقه حکومت / نوشته‌ی جمعی از پژوهشگران / ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: پاییز ۱۴۰۱

هئیت سوری در بازدید از دانشگاه مذاهب اسلامی: تقریب باید دارای یک شبکه ماهواره ای برای معرفی خود باشد/ دکتر جهانگیری: نقش دانشگاه مذاهب اسلامی در تکفیر زدایی بسیار موثر است

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-07-10 | تعداد بازید :2618

هیئتی از شخصیت های علمی، هنری، اساتید دانشگاهها، شخصیت‌های رسانه ای و مدیران اجرایی سوریه در دانشگاه مذاهب اسلامی با مسئولان دانشگاه دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی، نشست هیئت سوری با مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور دکتر گلرو معاون معاونت توسعه، پشتیبانی و مدیریت منابع، حجت الاسلام و المسلمین دکتر جهانگیری مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی و دکتر باقری مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

 در این نشست دکتر جهانگیری ضمن خیر مقدم به هیئت سوری بر روابط دو ملت مسلمان ایران و سوریه اشاره کرد و گفت: حوادث  سوریه و ایران ملت های دو کشور را بیش از پیش به هم نزدیک کرده و مردم ایران خود را شریک دردهای ملت سوریه می‌دانند.

مدیرکل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه همچنین با معرفی دانشگاه مذاهب اسلامی و با اشاره به اهداف، رسالت ها و ماموریت های آن، افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی تاسیس شده و یک دانشگاه نمونه از منظر علمی، مطالعات مقارن و ارائه مدل همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب است.

وی به نگاه امام راحل و مقام معظم رهبری درخصوص اهمیت تقریب مذاهب و لزوم دوری از تفرقه و افراط گرایی اشاره کرد و بیان داشت: نقش دانشگاه مذاهب اسلامی در تکفیر زدایی بسیار موثر است و روش مطالعاتی در این دانشگاه می‌تواند یک الگوی علمی و عملی در زمینه مبارزه با افراط گرایی باشد.

دکتر جهانگیری همچنین گزارشی از فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی به ویژه در عرصه بین الملل با کشورهای مختلف و جذب دانشجو از ملیت های مختلف ارائه و تاکید کرد: در دوره مدیریت جدید با حضور جناب آقای دکتر مختاری ریاست دانشگاه فضا برای فعالیت های بین المللی دانشگاه باز و زمینه خوبی فراهم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه اهل سنت در نظام اسلامی و خدمات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پرداخت و افزود: اهل سنت و شیعه در ایران زندگی بسیار مسالمت‌آمیز و برادرانه ای دارند که می تواند الگویی برای دیگر کشورها باشد.

نقش شبکه های اجتماعی و رسانه ها در گسترش مدل اعتدالی و عقلانی دانشگاه مذاهب اسلامی

در ادامه این نشست نمایندگانی از هیئت سوری نیز ضمن تمجید از فعالیت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی خواستار تسریع در تأسیس شعبه این دانشگاه در سوریه شدند و گفتند ما از تمام ظرفیت‌های خود برای راه اندازی این دانشگاه در سوریه و حمایت از این گونه اقدامات تقریبی استفاده خواهیم کرد.

آنها همچنین نقش شبکه های اجتماعی و رسانه ها در گسترش مدل اعتدالی و عقلانی دانشگاه مذاهب اسلامی را مهم شمردند و افزودند: دانشگاه مذاهب اسلامی باید دارای شبکه ماهواره ای باشد تا بتواند مدل تقریبی خود را ارائه دهد. به نظر ما تقریب باید دارای یک شبکه ماهواره ای برای معرفی خود باشد.

هیئت سوری همچنین از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در مقابله با جریان های تکفیری و گسترش اسلام ناب و کمک و حمایت از مردم سوریه قدردانی کردند و گفتند داعش زائیده جهل و تعصب کورکورانه است که با حضور و فعالیت مراکز علمی تقریبی همچون دانشگاه مذاهب اسلامی می توان با این تفکرات و جریان های افراطی و تکفیری مبارزه کرد.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا