جدیدترین اخبار :
  • اطلاعیه مهم زمان و جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان جدید مقطع کارشناسی ۱۴۰۱ دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی
  • مدیر امور دانشجویی دانشگاه منصوب شد
  • اطلاعیه حمایت از آثار علمی دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اختصاصی طلاب سال 1401 دانشگاه مذاهب اسلامی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد
  • کتاب فقه حکومت / نوشته‌ی جمعی از پژوهشگران / ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: پاییز ۱۴۰۱

حضور پرسنل دانشگاه مذاهب اسلامی واحد سنندج در جشن دانشگاهیان استان کردستان ویژه دهه فجر انقلاب اسلامی

شعبه سنندج | تاریخ خبر : 1396-11-17 | تعداد بازید :2552

به گزارش کرددانش،جشن بزرگ انقلاب اسلامی ایران به میزبانی دانشگاه کردستان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، جهادانشگاهی کردستان، دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه پیام‌نور، دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فنی و حرفه‌ای یزدان پناه سنندج، دانشگاه فنی و حرفه‌ای دخترانه سنندج و بسیج دانشجویی استان کردستان در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد. 

دکتر فردین اخلاقیان‌ در جشن بزرگ انقلاب اسلامی ایران که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران در ادامه حرکت‌ها و جنبش‌های انقلابی مردم ایران از جمله جنبش ملی شدن نفت و سایر حرکت های این ملت بروز پیدا کرد و تا امروز پس از گذشت ۴۰ سال هم‌چنان مقتدرانه پابرجا و پایدار است.


وی افزود: استقلال طلبی، عدالت‌خواهی، استکبار ستیزی، ضد استعمار بودن و اسلام‌خواهی از جمله مولفه‌ها و ایده‌آل‌های انقلاب اسلامی ایران است. 


رییس دانشگاه کردستان گفت: این انقلاب در آن عصر موجب شگفتی جهانیان شد که می توان شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی چکیده همه ایده ها، خواسته ها و گفتمان انقلاب بود. 


وی ادامه داد: هرچند ممکن است در برخی مولفه‌ها موفقیت کم بوده باشد ولیباید  تلاش کرد تا با مرور خواسته‌های مردم و دوباره خوانی در این زمینه‌ها به ایده‌آل‌های انقلاب ورود پیدا کنیم. 


اخلاقیان تصریح کرد: دانشگاه نیز با توجه به نقش تاثیرگذارخود به عنوان جایگاه فکر و اندیشه، می‌تواند در این عرصه هم نقش‌آفرین باشد. 


وی با اشاره به نقش دانشگاه در پیروزی انقلاب اسلامی،  خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب، همه دانشگاه‌های ایران کاملاً وابسته به کشورهای بیگانه بودند اما با پیروزی انقلاب، دانشگاه‌های کشور در زمره بهترین دانشگاه‌های جهان و دارای رتبه‌های علمی چشمگیر قرار گرفتند. 


رییس دانشگاه کردستان به وضعیت بیکاری موجود در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به بحران بیکاری موجود، از دانشگاه‌ها انتظار می رود با بازنگری برنامه‌های خود و با تأکید بر مهارت‌آفرینی در راستای ایجاد شغل در رفع این بحران نقش آفرینی کنند.

 

در ادامه حسین خوش اقبال معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان اظهار کرد: ۳۹ سال پیش در چنین روزی امام خمینی اهداف انقلاب را دنبال کردند و با پشتیبانی عظیم مردم به ویژه نسل جوان و دانشجویان انقلاب را به سر منزل مقصود رساندند .

وی افزود: از بدو پیروزی انقلاب و در هشت سال دفاع مقدس هم دانش آموزان، اساتید، فرهنگیان و دانشجویان با امام همراه و با او ماندند، و باجانفشانی شهید شدند و امروز هم بخشی از آنها در عرصه مدیریتی حضور دارند .

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه وارد چهلمین سال انقلاب اسلامی شده ایم؛ به دوران شکل گیری انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: امام را در سال ۴۲ مظلومانه از کشور تبعید کردند اما ایشان با عنایت خداوند در سال ۵۷ در چنین روزهایی وارد ایران شدند .

خوش اقبال با تاکید بر اینکه مردم ما همواره در طول ۳۹ سال گذشته نظام را تنها نگذاشته اند و در بحران های مختلف با نظام همراه بوده اند تصریح کرد: نقش و جایگاهی را که امروز داریم به برکت اسلامی انقلاب اسلامی است که حق انتخاب و آزادی را برای ما به ارمغان آورد .

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: باید پاسدار دستاوردهای نظام باشیم که در این راستا قشر دانشجو و دانشگاهیان نقش بسیار موثری دارند .

وی در پایان یادآور شد: ملت ما همیشه سرنوشت خودش را تعیین کرده و از نظام دفاع کرده است که باید در ادامه راه نیز از فرصتی که انقلاب در اختیار ما قرار داده استفاده کنیم و دستاوردهای آن را حفظ کنیم .

اهم برنامه های این جشن شامل اجرای نمایش طنز، اجرای موسیقی، اهداء جوایز به خانواده های دانشگاهی شهدا و برگزاری مسابقه با اهداء جوایز به ۲۲ نفر از شرکت کنندگان بود. 

ویژگی شاخص این مراسم تقدیم جوایز اهداء شده دانشگاهیان به زلزله‌زدگان کرمانشاه بود که در اختیار دکتر سلیمانی قرار گرفته تا از طریق کمپین حمایت از زلزله زدگان سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی که در دانشگاه کردستان فعال است به نفع این عزیزان آسیب‌دیده هزینه شود.


گفتنی است، این مراسم با  تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری و شهدا پایان یافت و گلزار شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس با حضوردانشگاهیان و به مناسبت چهلمین بهار پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در دانشگاه کردستان گلباران و عطرافشانی شد.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا