جدیدترین اخبار :
  • برگزاری جلسه شورای دانشگاه
  • اعزام کاروان دانشجویی راهیان نور جنوب - واحد بندرعباس
  • گفتمان مهدویت - واحدبندرعباس
  • شب نشینی نیمه شعبان - واحد بندرعباس
  • مستند جنجالی - واحد بندرعباس

نشست صمیمی نمایندگان تشکل‌های دانشجویی با ریاست دانشگاه به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو

دانشگاه | تاریخ خبر : 1401-09-27 | تعداد بازید :565

نشست صمیمی نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی با حضور دکترسید عباس صالحی ریاست دانشگاه،مدیر حوزه ریاست ، معاونین آموزش و فرهنگی – دانشجویی و مدیران فرهنگی - دانشجویی در 26آذر ماه 1401 در سالن نشست های دانشگاه برگزار گردید . در این نشست که با محوریت روز دانشجو و ارائه دغدغه و مطالبات دانشجویی برگزار گردید ، نمایندگان تشکل های دانشجویی با اشاره به مباحث مختلف و مهم درراستای ارتقای دانشگاه به بیان مسائل پرداختند.

در این نشست دغدغه‌هایی در حیطه جذب و بورسیه دانشجویان خارج کشور، شهریه دانشجویان ارشد،معرفی و اشتغال‌زایی برای دانش آموختگان،ارتباط گسترده کانون‌های رسانه ای با روابط عمومی دانشگاه، بررسی وضعیت رفاهی و اساتید دانشگاه،جلسات مستمر با حوزه ریاست و ارائه نظرات،استفاده از ظرفیت‌های دانشجو‌های تراز علمی،تبلیغات گسترده دانشگاه در فضاهای رسانه ملی،آموزش زبان‌های تخصصی خارجی،برگزاری اردو های علمی و تشویقی ،گستردگی و ارتباط دانشکده‌های دانشگاه با همدیگر،ارتقای نشریه های دانشگاه و ... پرداختند.

در ادامه نشست دکتر سید عباس صالحی ریاست دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی با تشکر از حسن نیت دانشجویان و نظرات ارزشمند آنان ، از زحمات مجموعه معاونت های دانشگاه در راستای پیشبرد اهداف کلان دانشگاه تشکر کرد و افزود : باتوجه به اینکه دانشگاه در جهت برنامه و سند تحول تدوین شده‌ای در افق سال های آینده می‌باشد ، نیازمند زمان کافی برای پیشبرد فعالیت ها و انتظارات هستیم. تمامی مواردی که دانشجویان فرمودند صفر تا صد قابل تامل می باشد ، فلذا در همین راستا ما درخواست کردیم از معاونت ها که در زمان مناسب با تمام دانشجویان به گفت و شنود پرداخته و مستمع دغدغه های آنان باشند که ما نیز بتوانیم در این موقعیت خاص دانشگاهمان با توجه به پیشنهاد های خاص در تلاش و اجرا باشیم . دکتر صالحی اضافه کرد: چهار نسل دانشگاهی در کشور ما موجود است که ما در چهارمین نسل دانشگاه با توجه به تعریف دانشگاه با شرایط و وظایف خاص اجتماعی قرار داریم و این باعث شده از نگاه مقام معظم رهبری رسالت خاصی بر عهده ما باشد و همین مسئله اهمیت بحث وحدت واتحاد و تقریب مذاهب اسلامی را می رساند ، فلذا توصیه دارم به دانشجویان عزیز حتما منظر و دیدگاه سند تحول دانشگاه را مطالعه کرده و پاسخ ابهامات مد نظر را دریافت نمایند . در ادامه جناب آقای دکتر از ایجاد رشته‌های جدید با محوریت علوم اسلامی  - انسانی در آینده ای نزدیک خبر دادند.

همچنین در این نشست معاونین آموزشی و فرهنگی – دانشجویی به پاسخگویی بخشی از سخنان دانشجویان پرداختند و قول مساعدت حل دغدغه های مربوطه را دادند.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا