جدیدترین اخبار :
  • نشست تخصصی درباره نقش ابوشهید حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی از چهره‌های شاخص عرصه وحدت و تقریب میان مذاهب اسلامی استان گلستان
  • آغاز به‌کار اولین پایگاه تخصصی بسیج طلاب به‌منظور ترویج فرهنگ و تفکر تقریب میان مذاهب اسلامی در واحد گنبد کاووس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • برگزاری کارگاه با موضوع تقریب و دگرپذیری توسط دکتر زرین پور همزمان با سومین همایش ملی نغمه سرایان اهل سنت در گرگان
  • جلسه معارفه نو دانشجویان واحد بندرعباس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰

در آستانه هفته وحدت: وحدت اسلامی یک راهبرد عبادی_سیاسی است / علمای شیعه و اهل‌سنت گلستان الگوی کشوری وحدت اسلامی هستند

شعبه گنبد کاووس | تاریخ خبر : 1400-07-26 | تعداد بازید :91

در آستانه هفته وحدت دکتر حسن بیارجمندی سرپرست شعبه گنبد کاووس دانشگاه مذاهب اسلامی با حضور در مدرسه علمیه اهل‌سنت محمدیه نگین شهر با حاج آخوند ابوبکر خوجملی مسئول این مدرسه و امام‌جمعه نگین شهر دیدار و گفتگو نمود.

در ابتدای این دیدار دکتر بیارجمندی با تبریک هفته وحدت، آن را فرصت مناسب برای تقدیر از فعالیت‌ها و دستاوردهای یک‌ساله تقریبی علما و نخبگان دانستند و با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های امام‌جمعه این شهر از آن به‌عنوان یک الگوی استانی در راستای تقریب بین مذاهب اسلامی و وحدت اسلامی یاد کرد.

سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به مبانی قرآنی تقریب و وحدت اسلامی و توصیه‌های رسول اکرم (ص) و ائمه اطهار از تقریب و وحدت اسلامی به‌عنوان یک عمل عبادی- سیاسی یاد کردند که مانند دیگر اعمال عبادی اجتماعی نیاز به باور و اعتقاد و نیت خالص برای خداوند متعال و التزام عملی در عرصه‌های اجتماعی دارد و هرکسی به‌غیراز این فکر کند دچار سطحی‌نگری خواهد شد و کار او در این عرصه تداوم نخواهد یافت.

در پایان با تقدیر و تشکر از اقدامات و برنامه‌های تقریبی امام‌جمعه نگین شهر، علمای اهل سنت و شیعه استان را الگو و اسوه علمی و عملی تقریب میان مذاهب اسلامی و وحدت اسلامی در کشور دانست و تأکید کرد که این بزرگ‌ترین سرمایه انقلاب و نظام اسلامی است که در گام دوم انقلاب اسلامی می‌بایست از آن حراست و پاسداری شود.

مدیر مدرسه محمدیه نگین شهر هم با اشاره به این‌که استان گلستان امروز نمونه عملی وحدت اسلامی است و این امنیت و اقتدار مرهون آن است؛ بر استمرار و تداوم این راه تأکید کرد.

حاج آخوند ابوبکر خوجملی نگاه‌های انسان دوستانه، مهربانانه و خیرخواهانه رسول اکرم (ص) را مایه وحدت اسلامی و عالم‌گیر شدن اسلام دانست و اینکه ما وظیفه ‌داریم که این سرمایه را با چنین باور قلبی خود حفظ کنیم. وی گفت: همین نگاه را امام خمینی رحمه‌الله علیه داشتند و بر همین اساس دل‌ها را با خود همراه و انقلاب عظیم اسلامی را رقم زد و در تمام این سال‌ها با وجود رهبر معظم انقلاب این نگاه و راه تداوم پیدا کرد و باید حفظ و تقویت شود.

 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا