جدیدترین اخبار :
  • نشست تخصصی درباره نقش ابوشهید حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی از چهره‌های شاخص عرصه وحدت و تقریب میان مذاهب اسلامی استان گلستان
  • آغاز به‌کار اولین پایگاه تخصصی بسیج طلاب به‌منظور ترویج فرهنگ و تفکر تقریب میان مذاهب اسلامی در واحد گنبد کاووس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • برگزاری کارگاه با موضوع تقریب و دگرپذیری توسط دکتر زرین پور همزمان با سومین همایش ملی نغمه سرایان اهل سنت در گرگان
  • جلسه معارفه نو دانشجویان واحد بندرعباس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • دومین مراسم معارفه نودانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی ۱۴۰۰

برگزاری نشست «نقش دانشجویان مذاهب اسلامی» در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و جاری سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با مشارکت واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1399-12-25 | تعداد بازید :159

برگزاری نشست «نقش دانشجویان مذاهب اسلامی» در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و جاری‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با مشارکت واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی 

این نشست با مشارکت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی استان با حضور آقای دکتر زرین‌پور سرپرست، کارکنان و جمعی از دانشچویان دانشگاه برگزار شد.
 آقای دکتر زرین‌پور سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان در سخنانی مذاهب اسلامی را حاصل قرائت‌های گوناگون از آموزه‌‌های اسلام دانستند و اشاره کردند که مذاهب اسلامی همگی دارای ظرفیت‌های بالقوه و زیر چتر گسترده اسلام است.
ایشان با اشاره به آیه وَإِذَا قُرِئَ الْقُرْآنُ فَاسْتَمِعُوا لَهُ وَأَنْصِتُوا لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ، استماع قرآن کریم با بصیرت، تفکر و اندیشه را بسیار مهم توصیف کردند و با اشاره به آیات سوره کهف تأکید کردند اگر جوامع، ایمان به پروردگار داشته باشند و نهضت خدامحورانه را پیش ببرند به تعبیر قرآن کریم خداوند متعال نیز بین قلوب آنان محبت و مودت ایجاد خواهد کرد.

ایشان در ادامه گفتند: افزایش سطح آگاهی افراد در مذاهب اسلامی از باورهای یکدیگر بسیار مهم است و آستانه تحمل افراد جامعه نیز افزونتر خواهد شد.

وی مخاطب بیانیه ارزشمند گام دوم انقلاب اسلامی از رهبر معظم انقلاب را تمامی آحاد جامعه به ویژه قشر جوانان دانستند و تأکید کردند که با افزایش سطح مطالبه‌گری و ارتباطات توام با نگاه انقلابی، چالش‌ها و مشکلات جامعه ما روز به روز کمتر خواهد شد.

شایان ذکر است در امتداد این نشست تعدادی از دانشجویان حاضر به نمایندگی، سوالات و مطالبی را درباره مبحث این نشست بیان کردند.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا