جدیدترین اخبار :
  • حفظ ادبیات فاخر تقریبی و دوری از ادبیات ضد تقریبی
  • کارگاه آموزشی «پروپوزال‌نویسی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علوم اسلامی»
  • انتشار شمارۀ 15 «دو فصلنامۀ فقه مقارن» و شماره 53 «دو فصلنامه مطالعات تقریبی مذاهب اسلامی»
  • فراخوان همکاری علمی ـ پژوهشی
  •  مهمترین راهبردهای تدوین آثار پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی
برگزاری میزگرد انقلاب اسلامی (گذشته،حال و آینده) با نگاهی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان

برگزاری میزگرد انقلاب اسلامی (گذشته،حال و آینده) با نگاهی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1399-11-18 | تعداد بازید :742

میزگرد انقلاب اسلامی (گذشته،حال و آینده) با نگاهی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور جناب استاد مولوی سلامی نماینده مردم شریف استان در شورای خبرگان رهبری، حضرت حجت الاسلام دکتر بی نیاز قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان، جناب آقای مهندس کردستانی مدیر کل صدا و سیمای استان و آقای دکتر زرین پور به همراه تنی چند از اساتید و دانشجویان در دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان برگزار گردید.

در این نشست که مورد پوشش صدا و سیمای استان نیز قرار گرفت در ابتدای مراسم بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید دکتر زرین پور ضمن عرض خوشامد گویی به اساتید، دانشجویان و میهمانان به تشریح هدف میزگرد پرداختند.

دکتر زرین پور ابراز کرد همراه جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی با نگاهی تقریبی قصد صحبت و همفکری در مورد مسائل دیروز، امروز و گام دوم انقلاب اسلامی را داریم.

 

در ادامه نشست، جناب استاد مولوی سلامی نماینده مردم استان در شورای خبرگان رهبری به بیان سخنانی در مورد وضعیت و مشکلات استان سیستان و بلوچستان در بحبوحه پیروزی انقلاب پرداخت.

ایشان نقش علمای سنی و شیعه آن زمان در استان یعنی حضرت مولانا عبدالعزیز و حضرت آیت الله کفعمی را در هدایت مردم استان به منظور کمک به پیروزی انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان بالاخص افکار مارکسیستی نفوذی از کشور پاکستان را بسیار مهم توصیف کردند.

استاد مولوی سلامی با اشاره به وضعیت آن روزهای استان و اتحاد تمامی طیفهای توده ای،مارکسیستی و سلطنت طلب  برای مقابله با انقلاب اسلامی، یکی از کارهای آنان را ایجاد تفرقه بین مردم شیعه و سنی و فارس و بلوچ برای تجزیه استان عنوان کردند که با درایت و اتحاد آن دو روحانی بزرگوار و حمایت همه جانبه شان از انقلاب اسلامی،دشمنان را در این هدفشان ناکام گذاشتند.

 

در ادامه این نشست،حضرت حجت الاسلام دکتر بی نیاز قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان، مهمترین موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب را چشم انداز آینده انقلاب اسلامی و حرکت جامعه به مرحله عالیتر و ایجاد نقشه راه جمهوری اسلامی ایران توسط مقام معظم رهبری دانستند.

ایشان ویژگی های بارز انقلاب اسلامی را در سه مورد عنوان کردند : 1.رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری2.احیای هویت اسلامی در جامعه 3. پشتوانه مردمی انقلاب اسلامی و ولی نعمت بودن مردم در جامعه.

حضرت حجت الاسلام دکتر بی نیاز در ادامه سخنان خود، راه حل مشکلات امروزی جامعه را ولایت پذیری، استقلال و خود باوری و پایبندی به اصول و ارزش های انقلاب اسلامی دانستند.

 

سخنران بعدی این میزگرد، جناب آقای مهندس کردستانی مدیر کل صدا و سیمای استان سیستان و بلوچستان طی سخنانی با اشاره به سلطه امریکا و جامعه استکبار بر ایران در دوران قبل از انقلاب مانند حضور 70 هزار نفر مستشار نظامی و 35 هزار مستشار غیر نظامی، چند نمونه از برکات انقلاب اسلامی را ثبات و امنیت، تمامیت ارضی و مشارکت مردمی در مسائل سیاسی عنوان کردند.

ایشان سر فصل های توسعه اساسی در پرتو امید به آینده  طبق بیانیه ارزشمند گام دوم انقلاب اسلامی را در این چند مورد بیان کردند :1.علم و پژوهش 2.معنویت و اخلاق 3.اقتصاد 4.عدالت و مبارزه با فساد 5.استقلال و آزادی 6.عزت ملی 7.مرزبندی با دشمن و سبک زندگی ایرانی اسلامی

مهندس کردستانی در ادامه سخنان خود چارچوب فکری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را را وحدت آفرینی و تقابل اسلام و استکبار با رویکردی جهادی بیان نموده و مخاطب اصلی این بیانیه را مردم به ویژه جوانان دانستند کما اینکه 38 بار در آن به واژه جوان اشاره شده است.

شایان ذکر است تعدادی از دانشجویان شرکت کننده در این میزگرد ضمن ایراد سوالاتی از سخنرانان حاضر، به بیان دیدگاه های خود پیرامون مباحث مطرح شده در نشست پرداختند.

 

 

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا