جدیدترین اخبار :
  • اطلاعیه مهم زمان و جزئیات ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان جدید مقطع کارشناسی ۱۴۰۱ دانشگاه بین‌المللی مذاهب اسلامی
  • مدیر امور دانشجویی دانشگاه منصوب شد
  • اطلاعیه حمایت از آثار علمی دانشجویان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون اختصاصی طلاب سال 1401 دانشگاه مذاهب اسلامی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد
  • کتاب فقه حکومت / نوشته‌ی جمعی از پژوهشگران / ناشر: دانشگاه مذاهب اسلامی / چاپ اول/ سال چاپ: پاییز ۱۴۰۱

رونمایی از نخستین کنگره بین‌المللی سیدین شهیدین تقریب

دانشگاه | تاریخ خبر : 1399-10-20 | تعداد بازید :1761
نخستین کنگره بین‌المللی سیدین شهیدین تقریب علامه حاج ماموستا سید محمد شیخ الاسلام و آیت الله سید محمدباقر حکیم روز پنجشنبه 18 دیماه با حضور دکتر سید محمد حسینی، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، علمای شیعه و اهل سنت و مسئولان استانی در کردستان رونمایی شد. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، روز پنج شنبه(۱۸ دی ماه) نخستین کنگره بین‌المللی سیدین شهیدین تقریب علامه حاج ماموستا سید محمد شیخ الاسلام و آیت‌الله سید محمدباقر حکیم با حضور رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور، رئیس دانشگاه کردستان، ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری،مسئولان کنگره شهدا و نمایندگان نهادها و دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان کردستان رونمایی شد.
 
در این آیین دکتر سید محمد حسینی، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن اشاره به جایگاه این دو شهید در عرصه‌های مختلف تقریب مذاهب اشاره کرد و گفت: ما برای گرامیداشت یاد شهدا مراسم‌های مختلفی برگزار می‌کنیم اما با برگزاری کنگره، مسئولیت خطیری بر عهده ماست و چون تا کنون کنگره‌ای برای شهدای تقریب نداشته‌ایم، وظیفه داریم آن را با شکوه تمام و با بهترین تولیدات برگزار کنیم.
 
وی افزود: آثار برگزاری این کنگره باید کاملا در جامعه مشهود و این افراد به الگوی سایرین تبدیل شوند و تحقق این مهم همت جمعی می‌طلبد.
 
در ادامه دکتر رحمت صادقی رئیس دانشگاه کردستان به اهمیت برگزاری چنین کنگره‌ای پرداخت و آن را خلاقیت مهم دانشگاه مذاهب اسلامی کشور خواند.
 
 
وی به جایگاه دو شهید نامبرده نیز اشاره کرد و افزود: ماموستا شیخ الاسلام کرد اهل سنت کردستان و آیت الله سید محمدباقر حکیم اهل تشیع، وجوه اشتراک زیادی با هم داشته‌اند و هر دو دارای دیدگاه تقریبی بودند.
 
وی به وجوه اشتراک دیگر این شهید از جمله شهید شدن در راه مبارزه با افراطی‌گری اشاره و عنوان کرد: امیدواریم برگزاری این کنگره موجب الگوسازی از این شخصیت‌های تقریبی در نوجوانان و جوانان شود و وحدت بیش از پیش مسلمانان را موجب شود.
وی به مشکلاتی که دامنگیر کشورهای اسلامی شده اشاره کرد و یادآور شد: تنها راه رفع این مشکلات راه میانه‌روی، دیدگاه‌های تقریبی و پرهیز از افراطی‌گری است که امیدواریم این کنگره تاثیرات خوبی در این زمینه داشته باشد.
 
در ادامه ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب کشور و جمالی‌فر معاون فرهنگی دانشگاه مذاهب کشور نیز به ایراد سخنانی در خصوص ضرورت برگزاری چنین کنگره‌ای پرداختند و جزئیات آن را تشریح کردند.
 
لازم به ذکر است این کنگره توسط دانشگاه مذاهب اسلامی کشور در دو شهر سنندج و نجف برگزار می‌شود.
 
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا