جدیدترین اخبار :
  • اعلام نتایج بخش معارفی و حفظ سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور
  • دکتر مختاری در چهارمین کنفرانس ملی اسلام و ارزش های متعالی مطرح کرد: «بررسی و تبیین نقش ارزش های سازمانی بر سلامت معنوی کارکنان با تاکید بر رویکرد اسلامی»
  • دیدار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی با معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم
  • /یادداشت دکتر مختاری/ عقلانیت رضوی؛ مهمترین اصل در ارتباطات میان فرهنگی
  • چهاردهمین شماره مجله علمی، پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد
از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی انجام شد؛

بیانیه پایانی "کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی" سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-08-28 | تعداد بازید :737

بیانیه پایانی کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی (آینده پژوهی) سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی جمعه 24 آبانماه از سوی دانشگاه مذاهب اسلامی صادر و در پایان این نشست قرائت شد.

به گزارش روابط عمومی متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:    

به نام خدا

کمیسیون اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلام به عنوان بازوی فکری و تعامل اندیشه ها و با حضور بیش از یکصد نفر از چهره های برجسته علمی و آکادمیک از اقصی نقاط جهان ، در روز24 آبان ماه 1398 به میزبانی جمهوری اسلامی ایران نشست خود را تشکیل داد. در این نشست اعضای هیات رئیسه و مدعوین ، به ارائه سخنرانی های علمی حول محور اصلی کنفرانس ( مسجد الاقصی نماد وحدت اسلامی) پرداختند و به ارائه ی دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در این محورها پرداختند:                                                                        

- آینده جهان بدون رژیم صهیونیستی 

- تحصیل راهپیمایی اربعین به  عنوان عقبه استراتژیک راهپیمایی بازگشت

- استفاده از دستاوردهای علم و فناوری برای تقویت جبهه مقاومت در جهان اسلام

- بایسته های استفاده از دستاوردهای جبهه مقاومت برای تدریس در دانشگاه ها و استفاده در مراکز پژوهشی.

 اعضای کمیسیون بعد از استماع دیدگاه ها و نظرات مختلف و متنوع شرکت کنندگان ، با محکوم نمودن فعالیت های روز افزون جبهه استکبار جهانی در امور کشورهای اسلامی ، موارد زیر را خواستار شدند:

1- تمسک جوامع اسلامی به حبل الله متین یعنی وحدت اسلامی 

2- به نظر اعضا ، مباحثات و گفتگوهای علمی رو در رو اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام ، می تواند یکی از موثرترین ابزارها برای مقابله با این افزون طلبی ها و نیز مواجه با جریان افراط گرایی و تکفیر از یکسو و تسلیم و سر سپردگی از سوی دیگر باشد.

3- اعضای کمیسیون با توجه به پیروزی های اخیر جبهه مقاومت در جهان اسلام و بر اساس مشاهدات علمی _ میدانی خود به لحاظ نگرش آینده پژوهی ، ظرفیت های عظیم امت اسلامی برای بهسازی تکاملی خود در روند دستیابی به تمدن نوین اسلامی را یاد آور شدند.

4- از دولتمردان کشورهای اسلامی انتظار دارد با توجه به پتانسیل های نسل جوان مومن در این کشورها و برنامه ریزی دقیق برای آنها، سرمایه انسانی خود را غنیمت دانسته و مانع از تفرقه فکری و فرهنگی در این زمینه شوند. 

5- اعضای کمیسیون در پایان با سپاس از ملت و دولت ایران و مجمع تقریب مذاهب اسلامی و درایتهای حکیمانه آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی، اجلاس سالانه کنفرانس  وحدت اسلامی را عاملی مهم و درختی تناور و پربار و مولودی مبارک در تحقق اندیشه الهی رهبران اسلامی (  امام خمینی قدس سره الشریف) دانسته و از میزبانی انجام شده و محتوا و   شکل سخنرانی ها و گفتگوها اعلام رضایت نمودند.


آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا