جدیدترین اخبار :
  • جملات طلایی از رهبر معظم انقلاب درباره "دانشجو"/ به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو
  • دیدار سرپرست واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اردوی زیارتی قم ویژه دانشجویان پسر 14 و 15 آذرماه برگزار می‌شود
  • اردوی یک روزه قم_جمکران ویژه دانشجویان دختر 14 آذرماه برگزار می‎شود
  • نخستین جلسه شورای هماهنگی همایش ملی آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها برگزار شد

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی: نقش زنان در بدنه نخبگانی وحدت اسلامی باید تقویت و پر رنگ شود

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-08-28 | تعداد بازید :213

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: بر اساس مطالعات انجام شده نقش زنان در بدنه نخبگانی و دانشگاهی وحدت اسلامی بسیار ضعیف است و لازم است مجامع و اتحادیه‌های مختلف فعال در این حوزه نسبت به نقش زنان توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلام «کمیسیون مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی» روز (جمعه 24 آبان) با همکاری و مشارکت دانشگاه مذاهب اسلامی و حضور ریاست محترم و معاونین دانشگاه در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد.

خانم دکتر ندا ملکی معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: در آستانه برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی پژوهش فراتحلیلی در مورد پایان‌نامه‌ها و مقالات زنان دانشجویی در حوزه وحدت اسلامی انجام داده‌ایم و متوجه شدیم که نقش زنان دانشگاهی در مطالعات دانشگاهی در این حوزه بسیار کم رنگ بوده است.

وی اضافه کرد: بر اساس مطالعات انجام شده نقش زنان در بدنه نخبگانی و دانشگاهی وحدت اسلامی بسیار ضعیف است و لازم است مجامع و اتحادیه‌های مختلف فعال در این حوزه نسبت به نقش زنان توجه بیشتری داشته باشند.

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه کمیسیون «مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی» باید به نقش زنان نیز توجه لازم را داشته باشد، عنوان کرد: بانوان در جامعه دانشگاهی جایگاه والایی دارند اما نیاز است مجموعه‌های مختلف در حوزه تقریب به موضوع بانوان حساسیت بیشتری را به خرج دهند.

انتهای پیام/

 
 
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا