جدیدترین اخبار :
  • اعلام نتایج بخش معارفی و حفظ سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور
  • دکتر مختاری در چهارمین کنفرانس ملی اسلام و ارزش های متعالی مطرح کرد: «بررسی و تبیین نقش ارزش های سازمانی بر سلامت معنوی کارکنان با تاکید بر رویکرد اسلامی»
  • دیدار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی با معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم
  • /یادداشت دکتر مختاری/ عقلانیت رضوی؛ مهمترین اصل در ارتباطات میان فرهنگی
  • چهاردهمین شماره مجله علمی، پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی: نقش زنان در بدنه نخبگانی وحدت اسلامی باید تقویت و پر رنگ شود

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-08-28 | تعداد بازید :796

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: بر اساس مطالعات انجام شده نقش زنان در بدنه نخبگانی و دانشگاهی وحدت اسلامی بسیار ضعیف است و لازم است مجامع و اتحادیه‌های مختلف فعال در این حوزه نسبت به نقش زنان توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، نشست اتحادیه اندیشمندان دانشگاهی جهان اسلام «کمیسیون مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی» روز (جمعه 24 آبان) با همکاری و مشارکت دانشگاه مذاهب اسلامی و حضور ریاست محترم و معاونین دانشگاه در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد.

خانم دکتر ندا ملکی معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: در آستانه برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی پژوهش فراتحلیلی در مورد پایان‌نامه‌ها و مقالات زنان دانشجویی در حوزه وحدت اسلامی انجام داده‌ایم و متوجه شدیم که نقش زنان دانشگاهی در مطالعات دانشگاهی در این حوزه بسیار کم رنگ بوده است.

وی اضافه کرد: بر اساس مطالعات انجام شده نقش زنان در بدنه نخبگانی و دانشگاهی وحدت اسلامی بسیار ضعیف است و لازم است مجامع و اتحادیه‌های مختلف فعال در این حوزه نسبت به نقش زنان توجه بیشتری داشته باشند.

معاون پژوهش دانشگاه مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه کمیسیون «مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی جهان بدون رژیم صهیونیستی» باید به نقش زنان نیز توجه لازم را داشته باشد، عنوان کرد: بانوان در جامعه دانشگاهی جایگاه والایی دارند اما نیاز است مجموعه‌های مختلف در حوزه تقریب به موضوع بانوان حساسیت بیشتری را به خرج دهند.

انتهای پیام/

 
 
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا