جدیدترین اخبار :
  • اعلام نتایج بخش معارفی و حفظ سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور
  • دکتر مختاری در چهارمین کنفرانس ملی اسلام و ارزش های متعالی مطرح کرد: «بررسی و تبیین نقش ارزش های سازمانی بر سلامت معنوی کارکنان با تاکید بر رویکرد اسلامی»
  • دیدار معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی با معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم
  • /یادداشت دکتر مختاری/ عقلانیت رضوی؛ مهمترین اصل در ارتباطات میان فرهنگی
  • چهاردهمین شماره مجله علمی، پژوهشی «فقه مقارن» منتشر شد

18- به مناسبت هفته وحدت، نشست نخبگانی " وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی" به همت دانشگاه مذاهب اسلامی استان گلستان(واحد گنبدکاووس) برگزار شد.

شعبه گنبد کاووس | تاریخ خبر : 1398-08-20 | تعداد بازید :649

به مناسبت هفته وحدت، دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس و مرکز بزرگ اسلامي شمال کشور نشستی نخبگانی با عنوان «وحدت امت در دفاع از مسجدالاقصی» را در روز یکشنبه 19 آبان ۱۳۹۸ در محل تالار کنفرانس ساختمان دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار کردند. سخنرانان این نشست، با ارائه مطالبی، موضوعات مربوط به فلسطین، قدس، مسجدالاقصی، استکبار ستیزی و نقش وحدت امت در دفاع از نخسین قبله جهان اسلام را تبیین نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین عراقی سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد گنبدکاووس نیز در ابتدای این مراسم، یاد شهدا، امام شهدا و بویژه شهدای وحدت را گرامی داشته و فرا رسیدن ماه خجسته ربیع الاول یا ربیع المولود، میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) را تبریک و تهنیت گفتند.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: پیام هفته وحدت، تقویت برادری و اخوت اسلامی، وحدت شیعه و سنی و مقابله با هرگونه تفرقه افکنی دشمنان اسلام است که راهبرد کلی جمهوری اسلامی هم بر ائتلاف و وحدت امت اسلامی و تحقق وحدت در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی  قرار داده شده است.

وی بابیان اینکه معنای اتحاد امت اسلامی همسویی در مسائل جهان اسلام است، اضافه کرد: برای تحقق وحدت در امت اسلامی نقش نخبگان و بزرگان دینی جهان اسلام برای مقابله با تحریک‌های دشمنان غربی، عبری و عربی از جمله در ایجاد پدیده شوم افراط‌گرایی دینی و ایجاد اختلافات اقتصادی، سیاسی و اعتقادی و کلامی در کشورهای اسلامی، سنگین‌تر است.

حجت الاسلام و المسلمین عراقی تصریح کرد: راه برون رفت از چالش‌های فعلی جهان اسلام و نیز ایستادن در مقابل دشمنان، تنها حفظ وحدت و تقویت روحیه اخوت و برادری میان مسلمانان و پرهیز از هرگونه حساسیت و رفتار تفرقه انگیز و توجه بیشتر به مشترکات و تمسک به قرآن و پیروی از سیره نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است که به نظر راه عقلانی نیز می‌آید.

وی همچنین فلسطین را حلقه وحدت جهان اسلام دانست و گفت: حل مساله فلسطین به حل مسائل جهان اسلام کمک می‌کند و راه آن نیز حمایت از محور مقاومت و ترویج فرهنگ آن در کشورهای اسلامی برای مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی است که باید مورد توجه و اهتمام جدی امت اسلام قرار گیرد. 

در این نشست علمی تخصصی حجت الاسلام و المسلمین ترابی امام جمعه محترم شهرستان گنبدکاووس، حاج آخوند خوجملی امام جمعه محترم اهل سنت نگین شهر، حجت الاسلام و المسلمین دیلم معاونت فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، سرکار خانم جعفری معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه گنبدکاووس و برخی علما و روحانیون شیعه و اهل سنت این شهرستان نیز حضور داشتند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا