جدیدترین اخبار :
  • علت نامگذاری روز 16 آذرماه به عنوان "روز دانشجو"
  • جملات طلایی از رهبر معظم انقلاب درباره "دانشجو"/ به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو
  • دیدار سرپرست واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اردوی زیارتی قم ویژه دانشجویان پسر 14 و 15 آذرماه برگزار می‌شود
  • اردوی یک روزه قم_جمکران ویژه دانشجویان دختر 14 آذرماه برگزار می‎شود

استاندار بوشهر در نشست با مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی: زیرساخت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر تقویت می‌شود/استان بوشهر پایگاه وحدت آفرین علمای مذاهب اسلامی است

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-04-22 | تعداد بازید :1572

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت همه جانبه از دانشگاه مذاهب اسلامی استان گفت: در راستای راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر زیرساخت‌های این مرکز آموزش عالی تقویت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی، مهندس عبدالکریم گراوند ظهر امروز در آیین معارفه سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر با گرامیداشت دهه کرامت و  تبریک میلاد امام رضا(ع) با قدردانی از توجه نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به توسعه زیرساخت‌های علمی و دینی استان اظهار داشت: امام جمعه بوشهر در توسعه زیرساخت‌‌های علمی و طرح‌های دانش بنیان همواره پیشگام است که راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهردر راستای این مهم محقق شده است.

استاندار بوشهردانشگاه مذاهب اسلامی را دارای جایگاه مهمی در توسعه کشور عنوان کرد و افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی با حرکت‌های دانش بنیانی می‌تواند حرکت جدیدی در توسعه استان بوشهر رقم بزند.

وی با استقبال و ابراز خرسندی و حمایت از راه اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی در استان بوشهر این اقدام را در جنوب کشور  بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این مرکز آموزش عالی می‌تواند قطب جنوب کشور شود و این در حالی است که دانشگاه مذاهب اسلامی در تقویت اتحاد و انسجام اهل سنت و شیعه جایگاه ارزشمندی ایفاء می‌کند.

مهندس گراوند با اشاره به تدوین سند اقتصاد دانش‌بنیان استان افزود: این سند که با تلاش فرهیختگان استان و حمایت امام جمعه بوشهر تدوین و تصویب شده نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های علمی، اقتصادی و آموزشی بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر دارد.

استاندار بوشهر، همدلی و اتحاد مسلمانان در استان را نمونه و مثال زدنی توصیف کرد و گفت: همدلی و اتحاد مسلمانان شیعه و سنی استان بوشهر بی نظیر و ستودنی است  و در این زمینه همه اهل سنت و تشیع  استان بوشهر علاقمند به این نظام و انقلاب هستند و وحدت بسیار خوبی وجود دارد.

وی ، بوشهر را پایگاه وحدت آفرین علمای مذاهب اسلامی دانست و تاکید کرد: در راستای راه‌اندازی دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر ضمن حمایت همه جانبه از این دانشگاه، در راستای تقویت زیرساخت‌ها آن تلاش می‌شود.

 

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا