جدیدترین اخبار :
  • آیت الله صفایی بوشهری: زیرساخت‌های ایجاد دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر فراهم شده است/ان شاء الله دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر قطب علمی در جنوب کشور باشد/وحدت بر اساس ولایت و معرفت از نعمت‌های انقلاب اسلامی است
  • دکتر مختاری در دیدار با مسئولان استان بوشهر: امید می‌رود دانشگاه مذاهب اسلامی استان بوشهر قطب مهم و برجسته علمی کشور شود/ این دانشگاه از ابتکارات و یادگارهای مهم و برجسته مقام معظم رهبری است/قدردانی از حمایت های آیت‌الله صفایی بوشهری و استاندار محترم بوشهر
  • استاندار بوشهر در نشست با مسئولان دانشگاه مذاهب اسلامی: زیرساخت‌های دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر تقویت می‌شود/استان بوشهر پایگاه وحدت آفرین علمای مذاهب اسلامی است
  • انتصاب "سرپرست دانشگاه مذاهب اسلامی واحد بوشهر" با حضور نماینده محترم ولی فقیه و استاندار بوشهر
  • نخستین نشست «شورای تدوین و تعیین راهبردهای تولید آثار و متون پژوهشی دانشگاه مذاهب اسلامی» برگزار شد

در دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‎المللی قرآن با دکتر مختاری مطرح شد: دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان هستند/دانشگاه مذاهب تنها دانشگاهی است که ماموریت تقریب بین مذاهب را بر عهده دارد

دانشگاه | تاریخ خبر : 1398-01-21 | تعداد بازید :584

جمعی از قاریان و حافظان خارجی شرکت کننده در مسابقات بین المللی قرآن کریم از کشورهای مختلف امروز ضمن حضور و بازدید از دانشگاه مذاهب اسلامی با ریاست دانشگاه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی، دکتر مختاری رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به تشریح تاریخچه دانشگاه مذاهب اسلامی، اهداف و رسالتهای این دانشگاه و اقدامات انجام شده آن در زمینه وحدت و تقریب بین مذاهب پرداخت و گفت: دانشگاه مذاهب تنها دانشگاهی است که ماموریت تقریب بین مذاهب را در ایران بر عهده دارد.

وی با اشاره به آیات و روایات مختلف در زمینه ضرورت وحدت، گفت: دشمنان امروز در پی تفرقه و ایجاد شکاف بین مسلمانان هستند و ماموریت امروز ما تلاش هرچه بیشتر برای رسیدن به وحدت است.

دکتر مختاری به وحدت و زندگی مسالمت آمیز بین مذاهب مختلف و همچنین وجود شعبه های مختلف دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران اشاره کرد و گفت: ما در دانشگاه مذاهب اسلامی هیچ تفاوتی بین مذاهب قائل نیستیم چرا که همه ما مسلمان هستیم.

همچنین در این دیدار استاد مولوی اسحاق مدنی از اساتید برجسته اهل سنت دانشگاه مذاهب اسلامی نیز ، ضمن خوش آمد گویی به این میهمانان گفت: کار شما بسیار ارزشمند است، شما از قرآن محافظت می کند، کاری که خود خداوند بر عهده گرفته است.قرآن تنها کتابی است که بیشترین تفسیر ها و کار ها بر روی آن انجام شده و جامعیت آن از هر لحاظ بررسی شده است.


وی ادامه داد: شما هیچ کتاب آسمانی را نمی یابید که همانگونه که از ابتدا بر پیامبر(ص) نازل شده و بدون تحریف باقی مانده باشد؛ دشمنان در همه جا توانستند رخنه کنند، به جز قرآن؛ دشمنان در عقاید اسلامی وارد شدند و هزاران فرقه به نام اسلام مطرح کردند اما نتوانستند در قرآن تغییری ایجاد کنند.

مولوی مدنی تصریح کرد: در دنیا هیچ کتابی وجود ندارد که به اندازه قرآن به آن خدمت شده باشد، در کشورهای مختلف اسلامی شاهد قاریان و مفسران و قاریان قرآنی هستیم؛ خداوند شما را وسیله ای برای حفظ قرآن قرار داده است.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی تصریح کرد: وقتی این آیه از  قرآن که می گوید خود خداوند از این قرآن حفاظت حفاظت میکند نازل شد، در واقع در آن موقع شاید چیز مهمی در ذهن های مسلمانان خطور نکرد و درست نفهمیدند ولی در حال حاضر می بینم که از تمام آثار پیغمبر همین قرآن از تحریف به دور بوده است.

وی افزود: دشمنان اسلام خواستند در قرآن هم دست ببرند ولی نتوانستند چه در زمان رسول الله و چه در زمان حال حاضر، اما در احادیث نبوی دست بردنند و با ایجاد احادیث دروغین و ایجاد مذاهب مختلف توانستند دشمنی بین مسلمانان ایجاد کنند.

در پایان این دیدار یکی از حافظان بین المللی قرآن از استاد مولوی در مورد سختی و محدودیت های اهل سنت در ایران پرسید، که وی در پاسخ گفت: در هر کدام از شهرهای ایران اسلامی که اهل سنت در آن شهر ها زندگی می کنند مساجد و مراکز دینی اهل سنت برقرار است و نماز جمعه در هر هفته برگزار است و مشکلی در این زمینه نداریم.

مشاهده گزارش تصویری این دیدار از لینک های زیر:

گزارش تصویری "دیدار میهمانان خارجی مسابقات بین المللی قرآن کریم با ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی/1"

گزارش تصویری "دیدار میهمانان خارجی مسابقات بین المللی قرآن کریم با ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی/2"

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا