جدیدترین اخبار :
  • دکتر مختاری ریاست دانشگاه: اعتبار آکادمیک یک دانشگاه به کتب، مجلات علمی، انتشارات و کارهای پژوهشی است/ معاون جدید پژوهشی: ارتقاء جایگاه پژوهشی دانشگاه از مهم ترین دغدغه های اینجانب است
  • برپایی ایستگاه صلواتی در شب نیمه شعبان .. دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس
  • رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در همایش بین‎المللی دکترین مهدویت: "لزوم برگزاری نشست‌های علمی مهدویت در دانشگاه‌ها برای آشنایی نسل جوان"
  • اطلاعیه مهم/ تغییر زمان برگزاری و تمدید ثبت نام در "آزمون جذب اختصاصی طلاب" در دانشگاه مذاهب اسلامی
  • برگزاری جلسه مهدویت محور وحدت اسلامی (تقریب مذاهب ) همراه با تحلیل فیلم در دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس
برگزازی نشست کتاب خوان در واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی

به همت دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نشست کتاب خوان با موضوع (وحدت اسلامی،ضرورت امروز جهان اسلام) برگزار شد.

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1397-12-07 | تعداد بازید :235

این نشست با حضور دکتر زرین پور سرپرست دانشگاه و آقایان حامد زارعی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، حسینعلی خودکار رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاریهای نهاد، حمزه جهانتیغی کارشناس امور فرهنگی اداره امور کتابخانه ها و همکاران واحد و جمع زیادی از دانشجویان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

ابتدا آقای دکتر زرین پور ضمن تشکر از همکاری نهاد کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه هرچند فرمان به خواندن (اقرا) در ابتدای وحی نشان از اهتمام دین مبین اسلام به علم آموزی و مطالعه دارد اما به تعبیری (أمة اقرأ لا تقرأ) ملتی که به خواندن توصیه شده دست از خواندن برداشته است! از این روست که سرانه مطالعه در کشورهای اسلامی و کشور عزیزمان بسیار پایین تر از سطح مطلوب است. وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین نشست هایی به ویژه در مراکز آموزشی و دانشگاهی، نه تنها آمار مطالعه بلکه میزان میل و رغبت دانشجویان در این امر نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به موضوع نشست،به این نکته اشاره کرد که تمامی منابع فقهی در همه مذاهب اسلامی یکی است و فقط برداشت ها از آنها مختلف است پس نتیجه آن است که اختلاف و تفرقه ای ما بین مسلمانان وجود ندارد و این جامعه استکبار است که درصدد ایجاد تفرقه افکنی است.

سرپرست واحد زاهدان با بیان اینکه تنها دانشگاه مذاهب اسلامی است که در کشور ما علاوه بر پذیرش دانشجو در فقه امامی، در فقه حنفی نیز و آن هم به صورت تطبیقی(آشنایی دانشجویان با مذاهب یکدیگر)  را راه اندازی کرده است، ابراز امیدواری کرد این دانشگاه در تربیت مدیرانی لایق و دلسوز و به عنوان سفیران تقریب نقش ویژه ای ایفا کند.

در ادامه نشست، سه تن از دانشجویان با نام های ابراهیم منعم زاده، محدثه جون آبادی و فاطمه رهدار مقالات خود را در باب موضوع نشست ارائه نمودند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا