جدیدترین اخبار :
  • حضور سرپرست محترم واحد زاهدان در دومین جلسه شورای اجتماعی نهاد مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان
  • 32- بازدید میدانی آقای دکتر مهدی جمالی فر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی کل کشور از دانشگاه مذاهب اسلامی استان گلستان( شعبه گنبدکاووس)
  • 31- استقبال پرشور حوزویان شیعه و سنی استان گلستان از دومین آزمون ویژه طلاب دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبد کاووس
  • برگزاری آزمون اختصاصی دانشگاه مذاهب اسلامی واحدبندرعباس 27شهریور 99
  • برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش طلاب شیعه و اهل سنت در واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
برگزازی نشست کتاب خوان در واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی

به همت دانشگاه مذاهب اسلامی واحد زاهدان و با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور، نشست کتاب خوان با موضوع (وحدت اسلامی،ضرورت امروز جهان اسلام) برگزار شد.

شعبه زاهدان | تاریخ خبر : 1397-12-07 | تعداد بازید :1833

این نشست با حضور دکتر زرین پور سرپرست دانشگاه و آقایان حامد زارعی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان، حسینعلی خودکار رئیس اداره امور کتابخانه ها و همکاریهای نهاد، حمزه جهانتیغی کارشناس امور فرهنگی اداره امور کتابخانه ها و همکاران واحد و جمع زیادی از دانشجویان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

ابتدا آقای دکتر زرین پور ضمن تشکر از همکاری نهاد کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه هرچند فرمان به خواندن (اقرا) در ابتدای وحی نشان از اهتمام دین مبین اسلام به علم آموزی و مطالعه دارد اما به تعبیری (أمة اقرأ لا تقرأ) ملتی که به خواندن توصیه شده دست از خواندن برداشته است! از این روست که سرانه مطالعه در کشورهای اسلامی و کشور عزیزمان بسیار پایین تر از سطح مطلوب است. وی ابراز امیدواری کرد با برگزاری چنین نشست هایی به ویژه در مراکز آموزشی و دانشگاهی، نه تنها آمار مطالعه بلکه میزان میل و رغبت دانشجویان در این امر نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به موضوع نشست،به این نکته اشاره کرد که تمامی منابع فقهی در همه مذاهب اسلامی یکی است و فقط برداشت ها از آنها مختلف است پس نتیجه آن است که اختلاف و تفرقه ای ما بین مسلمانان وجود ندارد و این جامعه استکبار است که درصدد ایجاد تفرقه افکنی است.

سرپرست واحد زاهدان با بیان اینکه تنها دانشگاه مذاهب اسلامی است که در کشور ما علاوه بر پذیرش دانشجو در فقه امامی، در فقه حنفی نیز و آن هم به صورت تطبیقی(آشنایی دانشجویان با مذاهب یکدیگر)  را راه اندازی کرده است، ابراز امیدواری کرد این دانشگاه در تربیت مدیرانی لایق و دلسوز و به عنوان سفیران تقریب نقش ویژه ای ایفا کند.

در ادامه نشست، سه تن از دانشجویان با نام های ابراهیم منعم زاده، محدثه جون آبادی و فاطمه رهدار مقالات خود را در باب موضوع نشست ارائه نمودند.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا