جدیدترین اخبار :
  • پیام تبریک ریاست محترم دانشگاه مذاهب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن سال نو و موفقیت های دانشگاه در یکسال گذشته
  • گزارشی از برگزاری "کرسی علمی ترویجی" با عنوان «تحلیل ادله مجازات سالب حیات از منظر فقه امامیه، حنفیه و شافعیه» در واحد بندرعباس دانشگاه مذاهب اسلامی
  • کرسی علمی -ترویجی (عرضه ونقد دیدگاه علمی ) تحلیل مجازات سالب حیات (اعدام)از منظر فقه امامیه ،حنفیه وشافعیه در دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس
  • برگزاری کارگاه "زبان عربی محور وحدت ملتها" در واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی/ دکتر زرین پور: نقطه عطف فعالیت های دانشگاه مذاهب اسلامی علاوه بر ترویج فرهنگ تقریب مذاهب اسلامی، گسترش روابط علمی با دانشگاه های کشورهای همسایه می باشد
  • جلسات نماینده دانشگاه مذاهب اسلامی در بوشهر با علما، شخصیت‎ها و مدیران حوزه های علمیه شیعه و اهل سنت درخصوص راه اندازی واحد دانشگاه در استان بوشهر

دیدار نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی

شعبه سنندج | تاریخ خبر : 1397-10-11 | تعداد بازید :326

به گزارش روابط عمومی واحد سنندج، مهندس سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، امروز دوشنبه 10 دیماه با حضور در محل دانشگاه مذاهب اسلامی، با دکتر مختاری ریاست دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که دکتر مرتضی خسروپناه رئیس واحد سنندج دانشگاه نیز حضور داشت، مهندس علوی ضمن ابراز خوشنودی از دیدار و آشنایی با ریاست و مجموعه دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشگاه را نمونه عملی و عینی تقریب و وحدت مذاهب اسلامی در جمهوری اسلامی و در منطقه دانست.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، تحصیل تعداد زیادی از دانشجویان و طلاب اهل سنت ایرانی وخارجی در دانشگاه مذاهب اسلامی را نمونه ای از عزم جمهوری اسلامی در موضوع وحدت و تقریب امت اسلامی دانست و دانشگاه را در خط مقدم مقابله با افراط گرایی در منطقه دانست.

علوی همچنین پیشنهاد داد تا اعضای فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با ریاست و مجموعه دانشگاه مذاهب اسلامی جهت آشنایی با اهداف، وظایف و دستاوردهای دانشگاه دیدار داشته باشند.

وی بر تقویت و توسعه دانشگاه از طریق افزایش بودجه و کمک مجلس شورای اسلامی تأکید نمود.

 

در این دیدار، دکتر مختاری ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی نیز ضمن تشکر از حضور مهندس علوی در دانشگاه، بر ارتباط مستمر و مؤثر دانشگاه مذاهب اسلامی و مجلس شورای اسلامی تأکید نمود.

ایشان با اشاره به سفرهای خود به کشورهای مختلف جهت پیگیری و تحقق اهداف دانشگاه مذاهب اسلامی، حمایت و استقبال مسئولین، علما و سیاسیون آن کشورها از دانشگاه را بی نظیر و کم سابقه و نشانه میل و علاقه وافر به موضوع وحدت و تقریب و اهداف دانشگاه در آن کشورها دانست.

دکتر مختاری در پایان با اشاره به جایگاه دانشگاه مذاهب اسلامی در ایران و جهان اسلام، بر نقش دانشگاه دربرقراری امنیت از طریق مقابله علمی و آموزشی با افراط گرایی در منطقه تأکید نمود و آن را افتخاری بزرگ برای دانشگاه دانست.

 

جدیدترین اخبار
آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا