جدیدترین اخبار :
  • علت نامگذاری روز 16 آذرماه به عنوان "روز دانشجو"
  • جملات طلایی از رهبر معظم انقلاب درباره "دانشجو"/ به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو
  • دیدار سرپرست واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان
  • اردوی زیارتی قم ویژه دانشجویان پسر 14 و 15 آذرماه برگزار می‌شود
  • اردوی یک روزه قم_جمکران ویژه دانشجویان دختر 14 آذرماه برگزار می‎شود

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در دیدار هیئت اعزامی دانشگاه: بهترین ارتباط دانشگاهی ایران با اندونزی توسط دانشگاه مذاهب اسلامی انجام گرفته است/آماده کمک و حمایت در راستای تقویت فعالیت‌های علمی و دینی در اندونزی هستیم

دانشگاه | تاریخ خبر : 1397-06-20 | تعداد بازید :1072

هیئت اعزامی مسوولان و استادان دانشگاه مذاهب اسلامی به اندونزی با جناب آقای ولی الله محمدی سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در اندونزی دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار ابتدا دکتر صابری معاون آموزشی دانشگاه ضمن ابلاغ سلام دکتر مختاری ریاست محترم دانشگاه گزارش مفصلی از برنامه ها و دیدارهای هیئت اساتید دانشگاه مذاهب اسلامی در مدت حضور حضورشان در اندونزی ارائه داد و اهداف دانشگاه را برشمرد.

وی با ارائه گزارشی در خصوص اهداف داخلی و برون مرزی دانشگاه مذاهب اسلامی از جمله ارتباطات دانشگاهی با مراکز علمی و دانشگاهی جهان اسلام از جمله کشور اندونزی، خاطرنشان کرد:در همین راستاچند تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و  دانشگاه های اندونزی منعقد شده و ریاست محترم دانشگاه به این کشور سفر کرده و با علما و شخصیت ها و روسای دانشگاه های این کشور دیدار کردند و متقابلا هیئتی از دانشگاه های اندونزی نیز به دعوت دانشگاه مذاهب به ایرانداشتند.

دکتر صابری همچنین از سفارت محترم کشورمان و شخص سفیر محترم جهت همکاری های لازم و حمایت هایشان قدردانی کرد.

بهترین ارتباط دانشگاهی ایران با اندونزی توسط دانشگاه مذاهب اسلامی انجام گرفته است


در ادامه سفیر محترم کشورمان در اندونزی جناب آقای محمدی ضمن خیر مقدم به هیئت استادان دانشگاه مذاهب اسلامی، گفت:بهترین ارتباط دانشگاهی ایران با اندونزی توسط دانشگاه مذاهب اسلامی در سال اخیر انجام گرفته است و به صورت منظم و هدفمند این ارتباطات وجود دارد.

وی به روابط خوب ایران و اندونزی در عرصه های مختلف اشاره کرد و افزود: تا سال قبل دوازدهمین مقصد کالاهای ایرانی کشور اندونزی بود و رشد تجارت ما با این کشور در سال جاری سه برابر شده است و امروز پنجمین مقصد کالاهای ایرانی کشور اندونزی است و اقتصاد ما مکمل همدیگر است.

سفیر ایران در اندونزی ادامه داد: در سازمان های بین المللی نیز اندونزی همواره کنار ایران بوده در قضیه ائتلاف ها و همپیمانی ها علیه ایران همراه نشده است و در موضوعاتی همچون یمن و مبارزه با تروریسم در کنار ما بوده است.

 جناب آقای محمدی  با اشاره به این که در بحث علمی و ارتباطات دانشگاهی نیز تعاملات خوبی بین دو کشور برقرار است، اظهار داشت: اما بهترین ارتباط دانشگاهی ایران با اندونزی توسط دانشگاه مذاهب اسلامی در سال اخیر انجام گرفته و این ارتباط به صورت منظم، مستمر و هدفمند برقرار است.

وی به سفر هیئت اندونزیایی به ایران به دعوت دانشگاه مذاهب اسلامی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: این هیئت در ایران به استان های مختلف سفر کردند و دیدارهایی با علما و استادان اهل سنت داشتند و این بسیار موثر و مفید بود.

آماده هرگونه کمک و حمایت در راستای تقویت فعالیت‌های علمی و دینی در اندونزی هستیم

سفیر کشورمان همچنین ارتباطات علما و شخصیت‌های اندونزیایی با جمهوری اسلامی ایران را بسیار خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: این ارتباطات دانشگاهی باید ادامه پیدا کند و حتی در رشته های علوم تجربی و علوم پایه چرا که اندونزی بیش از ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از ۸۵ درصد مردم  آن مسلمان هستند و این فرصت خوبی برای همکاری است.

وی از دکتر ابراهیمیان به عنوان رایزن سابق فرهنگی ایران در این کشور برای فعالیت هایشان در خصوص ایجاد ارتباطات علمی و دانشگاهی ایران و اندونزی قدردانی کرد و خواستار تداوم این فعالیت ها و ارتباطات شد و تأکید کرد تا می‌توانید این ارتباطات را با دانشگاههای دیگر این کشور نیز ادامه دهید.

سفیر کشورمان در اندونزی در پایان اعلام آمادگی کرد: هرگونه کمک و حمایتی از طرف ما در راستای تقویت فعالیت‌های علمی و دینی نیاز باشد آماده همکاری هستیم.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا