جدیدترین اخبار :
  • برگزاری ششمین جلسه کمیته علمی همایش ملی «آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها درحوزه علوم انسانی-اسلامی»
  • در نشست نقد و بررسی کتاب «درآمدی بر شناخت نسخه‌های نهج‌البلاغه» مطرح شد: اهمیت ردگیری جغرافیایی نسخه‌های خطی نهج‌البلاغه
  • برگزاری پیش نشست "اولین همایش آسیب شناسی پایان نامه ها و رساله ها در حوزه علوم انسانی-اسلامی" در دانشگاه قم
  • آغاز امتحانات پایان نیمسال اول سال تحصیلی 98-97 واحد زاهدان
  • امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی و دانشگاه مذاهب اسلامی

پایان نامه "بررسی بناهای آرامگاهی شهرستان سوادکوه" 9 دیماه دفاع می‎شود/ چکیده

تاریخ اطلاعیه : 97/10/05 | تعداد بازدید :67

جلسه دفاعیه پایان نامه «آقای علی باقری » دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، رشته  تاریخ اسلام روز یکشنبه  مورخ 97/10/09  از ساعت  15/30در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می گردد.

 عنوان پایان نامه:

 بررسی بناهای آرامگاهی شهرستان سوادکوه

استاد راهنما: آقای دکتر چنگیزی

استاد مشاور: آقای دکتر سپهری

استاد داور: آقای دکتر شیخ نوری

در مناطق شمالی ایران به جهت احترام و علاقه ای که نسبت به اهل بیت پیامبر و فرزندان آنها وجود دارد، همواره مزار امامزادگان از سوی مردم مورد توجه قرار می گیرد. نقش این بقاع در زندگی عادی و آداب و رسوم منطقه بسیار مورد اهمیت است.به همین دلیل شناخت این بناها و ویژگی های آنها اهمیت بسیار بالایی دارد. چه اینکه اینگونه اطلاعات به عنوان نقشه ی راهی برای آیندگانی که قصد پژوهش و تحقیق درباره این مناطق و معماری خاص آن قابل استفاده است. به همین منظور بر آن شدیم تا امامزاده های شهرستان سوادکوه شامل شهر های پل سفید، آلاشت و زیرآب را به لحاظ معماری بنا بررسی کرده و با مقایسه این بقاع با برخی از نمونه های سایر مناطق ایران در باب ارتباط سبک های معماری این منطقه با سایر مناطق تا حد ممکن به نتیجه برسیم. البته لازم است که برای ورود به بحث آشنایی مختصری در باب جغرافیای تاریخی سوادکوه و علل ازدیاد بقاع در منطقه مطالبی بیان شود. همچنین در حد توان نگارنده اندک بحثی در باب معماری اسلامی به میان آوریم.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا