جدیدترین اخبار :
  • دیدار حضرت حجت الاسلام دکتر طاهری معاون محترم امام جمعه معزز زاهدان از واحد زاهدان دانشگاه مذاهب اسلامی
  • نماینده محترم مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری: تمامی ارگان ها و مدیران استان های شمالی باید در راستای اهداف ارزشمند دانشگاه مذاهب اسلامی کمک کنند
  • دکتر مختاری در معارفه مدیران گروه های آموزشی دانشگاه: ان شاءالله فصل جدیدی در تحول برنامه های آموزشی و محتوایی دانشگاه را شاهد باشیم/ضرورت تغییر و تحول سرفصل‌های درسی دانشگاه مذاهب اسلامی
  • نشست "تحلیل قیام امام حسین علیه السلام" با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه درامور اهل سنت استان هرمزگان برگزار شد
  • انتصاب مدیران جدید گروه‎های آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی برای مدت 2 سال با حکم ریاست دانشگاه

پایان نامه "ریشه ها و آثار رضایت الهی در قرآن و احادیث فریقین" 17 آذرماه دفاع می‎شود/ چکیده

تاریخ اطلاعیه : 97/09/11 | تعداد بازدید :345

جلسه دفاعیه پایان نامه « آقای حسین رفیع پور » دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم قران و حدیث روز  شنبه مورخ  97/09/17 از ساعت 15/45-17 در سالن جلسات دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می گردد.

 عنوان پایان نامه:

 ریشه ها و آثار رضایت الهی در قرآن و احادیث فریقین

استاد راهنما: آقای دکتر غضنفری

استاد مشاور: آقای دکتر اسودی

استاد داور: خانم دکتر زرسازان

چکیده:

این پژوهش با موضوع ریشه‌ها و آثار رضایت الهی در قرآن و روایات فریقین به بررسی عوامل بهره‌مندی از رضایت الهی، نشانه‌های انسان‌های راضی به مقدّرات الهی و مراتب مختلف رضا می‌پردازد.

حس رضایتمندی از پروردگار، زندگی و مقدرات الهی از مقامات والا و منیع در سلوک کمالی مؤمنین است و مجموعه‌ای از نیکی‌ها را به همراه دارد. قرآن کریم به آنان که در مسیر رضای خدا گام برمی‌دارند وعده‌ی رضوان که بالاترین نعمت‌ها است را می‌دهد از آنجا که عمل به فرامین الهی توأمان با محبت به او جهت گام نهادن و ثابت قدم ماندن در صراط مستقیم الهی است افراد یک جامعه دینی می‌توانند با شناخت اسباب بهره‌مندی از رضایت الهی جامعه‌ای خداجو، پویا و پرنشاط بسازند که زمینه‌های جذب رحمت و جلب رضایت پروردگار را فراهم ‌آورند.

دستیابی به قله‌های بندگی از طریق تحصیل رضایت الهی است. رسیدن به این هدف جز از طریق مودّت اهل بیت عصمت و طهارت و محبت و انس و قرب پروردگار متعال ناممکن بنظر می‌آید.

قرآن کریم در وصف بهترین خلایق می‌فرماید: اینان از خداوند راضی و پروردگار نیز از ایشان خشنود است. این امتیاز برای کسانی است که دارای خشیت الهی بوده و از مخالفت فرمان او می‌ترسند.

و باید دانست که رضایت پروردگار و رضوان او از بهشت و نعماتش برتر و والاتر است.

آرشیو اخبار
سامانه پیامکی و ایمیل

بازگشت به ابتدا